„Kuliai – nuo akmens iki rašmens“

Ši ekskursija skirta lėtam vietovės pažinimui įsiklausant, išgirstant išlikusių autentiškų statinių ir Kuliuose gyvenusių žmonių gyvenimų istorijas.

Jos metu sugriausime bent du mitus apie Kulius ir sužinosite miestelio pavadinimo atsiradimo versijas, kaip Kuliai susiję su „baltų vikingais“ – kuršiais ir kokie pirmieji kultūros objektai atsirado Kuliuose. Sužinosite, kokie Lietuvai reikšmingi ir žymūs asmenys gyveno ir švietėjišką veiklą vykdė Kuliuose bei pažinsite šių dienų kultūrines staigmenas Kuliuose.

Ekskursijos trukmė: ~1 val.

Ekskursija gali būti vedama žemaičių tarme, lietuvių arba anglų kalbomis.

O po ekskursijos, esant 15 ir didesnei žmonių grupei, kviečiame užsisakyti ir sudalyvauti edukacijose „Klebono vaišės“ arba „Samdinio pietūs“. Edukacijos vedamos po senaisiais Vaižganto ąžuolais Kulių miestelyje (esant geram orui) arba Kulių kultūros centre. Edukacijų metu ne tik klausysitės bei žaisite, bet būsite įtraukti į teatralizuotą vaišių ruošos sukūrį, išgirsite, kaip gamino maistą, ką valgė Kulių krašto žmonės bei ragausite senoviškas patrovas.

Didysis paketas - edukacija „Klebono vaišės“:

Ragausite: varškės sūrį su konfitiūru arba medumi, ant pečiaus ruoštą klebonišką plovą, pomarančų kisielių arba vaisių kompotą bei čekoliadinius kūliukus.

Edukacijos trukmė ~1,5 val. Edukacijos kaina - 10 eur/ žm.

Mažasis paketas - edukacija „Samdinio pietūs“:

Ragausite: duoną su užtepu, ant pečiaus ruoštą šutinį, vaisių kompotą.

Edukacijos trukmė ~1,5 val. Edukacijos kaina - 5 eur/ žm.

Ekskursiją ir edukaciją būtina užsisakyti iš anksto.

 

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!