Elektroninės muzikos vakaras: Martyno Bialobžeskio kūryba. Meditatyvinė ambient ir drone muzika

Elektroninės muzikos vakaras: Martyno Bialobžeskio kūryba. Meditatyvinė ambient ir drone muzika

Šių metų SOFIJOS festivalis lankytojus stebina ne tik nauju formatu, bet ir žanrų įvairove.
Pristatome birželio 1 d. 18:00 val. parke šalia Kulių bažnyčios ir „Kultūros Virenės“ įvyksiantį elektroninės muzikos vakarą, kurio metu skambės Martyno Bialobžeskio kūryba. Meditatyvinė ambient ir drone muzikos prigimtis kvies žiūrovus jaustis laisvai, sėdėti patogiai, netgi, jei įmanoma - atsigulti... Visgi festivalio svečias kompozitorius Martynas Bialobžeskis pasilieka sau teisę kai kuriems renginio netikėtumams - tai ne tik ramybės ar melancholijos būsenos, bet ir teatrinės bei kinematografinės Martyno patirtys.
Martynas Bialobžeskis – kompozitorius, labiausiai žinomas savo muzika teatrui ir kinui: šiais metais savo kūrybos 30 – ies metų jubiliejų mininčio Bialobžeskio biografijoje – muzika daugiau nei 70 spektaklių ir 15 filmų.
Nors ir mažiau pastebima, elektroninė bei elektroakustinė autoriaus kūryba irgi užima svarbią vietą jo stiliais ir žanrais margoje muzikinėje istorijoje: dar būdamas studentu, Martynas pradėjo bendradarbiauti su tokiais kūrėjais ir grupėmis kaip Exem, Sel, Happyendless; vėliau jo ir kolegų muzikinius elektroninius eksperimentus buvo galima išgirsti „Diissc Orchestra“ ir „Elektroninės muzikos trio“ kolektyvų, kurių narys jis buvo nuo pat įkūrimo, pasirodymuose.
Martyno Bialobžeskio kūrybą maitina keturi pagrindiniai šaltiniai: akademinė, teatro, klubinė muzika bei specifinio garso paieškos, iš kurių autorius nė vienai pirmenybės neteikia. Pats autorius savo muziką vadina eklektiška, bet jam tai – pozityvus bei arčiausiai jo kūrybą apibūdinantis terminas: „Matyt, man patinka, kad galiu kurti įvairią muziką. Ta eklektika – nors šis žodis dažnai suvokiamas kaip neigiama konotacija, manęs jis jau seniai nebegąsdina ir net žavi – turbūt ir skatina kurti, džiaugtis ta stilių gausybe ir išradinėti kažką savo... “
2022 metų rugsėjį išleistas pirmasis kompozitoriaus albumas „Sunny. Bit Windy“ – tai savotiška Martyno kūrybos kinui, teatrui ir eksperimentinei scenai kompiliacija. Pavadinimas, ko gero, aiškiausiai nusako autoriaus prigimtį: saulėtas dangus, šiek tiek vėjuota ir tolumoje matomi niūrūs audros debesys – tai vienas mėgstamiausių Martyno gamtos peizažų.

Renginys nemokamas.
Kviečiame mėgautis pirmos vasaros dienos renginiu atvirame ore!

Festivalio veiklas dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Plungės raj. savivaldybė.

  • Birželio 1 d.  18:00 - 20:00
2024-06-01 18:00 2024-06-01 20:00 Europe/Vilnius Elektroninės muzikos vakaras: Martyno Bialobžeskio kūryba. Meditatyvinė ambient ir drone muzika Šių metų SOFIJOS festivalis lankytojus stebina ne tik nauju formatu, bet ir žanrų įvairove. Pristatome birželio 1 d. 18:00 val. parke šalia Kulių bažnyčios ir „Kultūros Virenės“ įvyksiantį elektroninės muzikos vakarą, kurio metu skambės Martyno Bialobžeskio kūryba. Meditatyvinė ambient ir drone muzikos prigimtis kvies žiūrovus jaustis... --- //www.visitplunge.lt/renginys/elektronines-muzikos-vakaras-martyno-bialobzeskio-kuryba-meditatyvine-ambient-ir-drone-muzika/ Kuliai, Kuliai, Plungės r., Plungė, Plungėje