Plungės dvaro sodyba/ Žemaičių dailės muziejus

1873 m. Plungės dvarą, miestelį ir jo apylinkes įsigijo kunigaikštis Mykolas Oginskis (1849–1902). Jis Plungėje įkūrė grožiu ir kultūrine veikla garsėjusią rezidenciją. Vokiečių kilmės architektas Karlas Lorenzas suprojektavo puošnų rūmų ansamblį, organiškai įsikomponavusį į seną natūralaus miško vietoje suformuotą ir dviem tvenkinių grandinėmis paįvairintą mišraus stiliaus parką. Architektūriniu ansamblio akcentu tapo šiaurinėje aukščiausioje ir vaizdingiausioje parko dalyje pastatyti italų neorenesansinio stiliaus rūmai su dviem oficinomis ir neogotikos stiliaus žirgynas.

Centrinių rūmų vidus įrengtas 1882-1885 metais, jį dekoravo Kazimiero Sommerio Stiuko dirbtuvių meistrai iš Varšuvos. M. Oginskio rūmai - vieni gražiausių XIX a. Lietuvoje statytų istorizmo laikotarpio architektūrinių statinių. 1994 m. rūmuose atidarytas ir iki šiol veikia Žemaičių dailės muziejus. Muziejus kaupia ir eksponuoja po visą pasaulį pasklidusių žemaičių dailininkų kūrybą, pristato Plungės dvaro ir Oginskių giminės istoriją atspindintį kultūros paveldą. 

 

Plungės dvaro 360° panoraminę nuotrauką galite pamatyti ČIA.

Dvaro 360° panoraminė vidaus nuotrauka. 

Dvaro parko 360° panoraminė nuotrauka.

Darbo laikas:
-  nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d.
  antradienis – šeštadienis    10:00 - 17:00 val.  

Poilsio dienos - sekmadienis, pirmadienis


nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d.
  antradienis – sekmadienis      10:00 - 18:00 val. 

Poilsio diena - pirmadienis.

Pastaba: lankytojai į muziejų įleidžiami likus ne mažiau kaip pusei valandos iki darbo pabaigos.

Muziejus nedirba valstybinių švenčių dienomis, o dienomis prieš valstybines šventes dirba 1 val. trumpiau.

Bilieto kaina:
Moksleiviams, studentams ir senjorams - 3 €
Suaugusiesiems - 5 €
Šeimos bilietas - 12 € ( 2 suaugę ir iki 3 vaikų)

Paslaugos

Gidų paslaugos

Ekskursijų su gidu kaina:

  • po muziejų  lietuvių kalba -  15 €, užsienio kalba - 20 €;
  • po parką lietuvių kalba -15 €, užsienio kalba - 20 €.

Priimamos grupės ne didesnės kaip 25 žm.

tame dvare viskas blogai
2023-06-07 susiraukusios ir nepatenkintos muziejaus budetojos parke atsisesti galima tikprie dvaro rumu dar prie laikrodines o kiter zmones sedi ant siuksliu deziu jeigu atvyksti is parko gatves tai visai galva nusisukti gali nera jokios informacijos kas kita su laikrodine biblioteka ten viskas aisku ir darbuotojos kulturingos ir sypsosi
Nuostabus dvaras, bet dar yra kur padirbėti ties pateikimu
2021-08-08 Tikrai verta aplankyti. Rūmų parkas ir rūmų interjeras ir eksterjeras nuostabiai sutvarkyti, po sodą galima tikrai ilgai vaikštinėti. Tačiau pati infrastruktūra turi savų minusų: 1) nėra galimybės atsiskaityti kortele, gerai, kad buvome pasiruošę tokiam atvejui, bet tai išties didelis nepatogumas; 2) nusipirkus bilietą niekas nepaaiškina, kokia tvarka patogiausia apeiti dvarą ir sodą, neduoda jokio sodo žemėlapio; 3) sode nėra jokių nuorodų link išdėstytų objektų; 4) labiausiai nuvylė eksponatų pateikimas. Eksponatai aprašyti dideliuose įlaminuotame lape (VIENAME, KURIS PADĖTAS ANTPALANGIŲ) SUPER SMULKIU šriftu su super mažom nuotraukėlėm - toks formatas nei patraulus, nei įtraukiantis, mažų mažiausia turėtų būti padėtas padidinamasis stiklas prie tų įlaminuotų lapų... Juk nei kažkas nori tiek teksto skaityti, nei skaityt pamatęs tokią "paklodę". Galbūt verta investuoti į audiogidą, kuriame įrašyti papildomą išsamią informaciją apie eksponatus tiem, kurie nori labiau įsigilinti į ekspoziciją.
Oginskiú dvaro rūmai
2021-07-14 Didelis nepatogumas, jog negalima įsigyti bilietú banko kortele. Tik grynais arba per Tiketá, kurios tinklapyje nurodoma serverio klaida.... Neabejoju, kad rūmai nuostabūs, bet juos apžiūrėti galimybės labai ribotos.
Puikus lankymo objektas
2019-08-19 Nuostabiai praleidau laiką, dvaras turtingas ir viduje ir išorėje, labai patiko gidės Danutės pasakojimai, esu sužavėta. Visiems rekomenduoju apsilankyti, kas dar nebuvo.