Ekspozicija pasakoja apie tragiško likimo lietuvių poeto Vytauto Mačernio gyvenimą ir kūrybą. 1987 m. poeto Eugenijaus Matuzevičiaus ir kalvariškių iniciatyva įkurto muziejaus ekspozicijoje – V. Mačernio poezijos knygos, nuotraukos, dokumentai bei asmeniniai poeto daiktai. Medžiagą muziejui rinko kraštotyrininkas K. Bružas, mokytojas J. Nėniškis, E. Nėniškienė, bibliotekininkė V. Garbenčienė ir kt.

Poeto Vytauto Mačernio muziejaus ekspozicijos vidaus 360° panoraminę nuotrauką galite pamatyti ČIA.

Darbo laikas: muziejų galima lankyti kiekvieną dieną, susitarus iš anksto nuo 15 val., o trečiadieniais nuo 9 val.


Kadangi 2021-ieji yra paskelbti poeto Vytauto Mačernio metais, kviečiame visus neabejingus poeto/rašytojo kūrybai apsilankyti ne tik šiame muziejuje, bet ir jo gimtajame Šarnelės kaime. Čia įrengtas ne tik 0,5 km ilgio V. Mačernio gimtinės takas, bet ir poeto atminimą įprasminančios septynios akmeninės plokštės, akmeninės vizijos: kiekviena jų žymi poetui reikšmingą vietą. Atvykus į Šarnelę, galima pasinaudoti virtualiu gidu https://macerniovizijos.lt/ ir aplankyti visas šias vizijas, visas mėgstamiausias poeto gimtinės vietas, kuriose kūnui ir sielai virpesius duoda gamta, taip nuostabiai aprašyta jo eilėse. 

Žinoma, šiais metais netrūks ir kitų iniciatyvų. Visus metus ne tik Žemaičių Kalvarijoje, bet visame Plungės rajone vyks įvairiausi renginiai, skaitymų vakarai, bus pristatytas V. Ma­sals­kio jau­ni­mo teat­ro su­kurtas teat­rinės kom­po­zi­ci­jos-per­for­man­sas, skulp­to­riaus R. In­či­raus­ko me­ninės ins­ta­lia­ci­jos – ba­rel­je­fo – V. Ma­čer­niui kūri­mas ir daugybė kitų renginių.
 

Daugiau informacijos ir naujienų rasite muziejaus Facebook paskyroje POETO Vytauto Mačernio Muziejus

 

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!