Kantaučių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia

Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia stovi Kantaučių kaime, esančiame 12 km nuo Plungės. Liaudies architektūros stiliaus medinė bažnyčia žinoma ir dėl istorijų apie švč. Mergelės Marijos apsireiškimus, kurių per pastaruosius šešis dešimtmečius užfiksuoti trys.

Manoma, kad pirmoji medinė bažnyčia iškilo 1619 m. miestelio kapinėse. Joje nebuvo nuolatinio kunigo, tačiau Kantaučiuose gyvenanti Šiukštų giminė įtikino tuometinį kunigaikštį Kazimierą Pacą kartu su Džiuginėnų ir Pagermančio kaimais įkurti parapiją.

Šiukštų šeima, paremdama bažnyčios statybas, tikėjosi čia įkurti Šv. Rožinio broliją. Bažnyčia kurį laiką turėjo Rožinio Švč. Mergelės Marijos titulą. Nauja bažnyčia pastatyta 1768 m., o šiandien stovinčioji iškilo 1852 m. 1980 m. netoliese jos pastatytas ir Lurdas.

Dabartinė Kantaučių parapijos bažnyčia yra stačiakampio plano, joje įrengti 6 puošnūs altoriai. Dėl paprastos tradicinės formos ir plano bažnyčią reikėtų priskirti romantizmo epochai. Bažnyčios frontonas yra trapecijos formos, kryžminis ir vienanavis, užsibaigiantis bokšteliu su smaile. Fasadą puošia smailiaarkiai langai. Centrinė bažnyčios puošmena – pagrindinis altorius. Jis masyvus, su medžio drožiniais, auksuota ornamentika ir šventųjų atvaizdais. 

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!