Ukrainos nacionalinio kamerinio orkestro ,, Kyiv Soloists“ koncertas

Ukrainos nacionalinio kamerinio orkestro ,, Kyiv Soloists“ koncertas

Kviečiame į įspūdingą, pasaulinio garso Ukrainos nacionalinio kamerinio orkestro ,,Kyiv Soloists“ koncertą. Kolektyvo meno vadovas Anatoli Vasylkovskii.

Kolektyvas yra Ukrainos profesionalios klasikinės muzikos pasididžiavimas, kuriame groja garsūs Ukrainos muzikantai, daugkartiniai įvairių tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatai. Orkestras savo muziką yra pristatęs daugelyje pasaulio valstybių. Šių metų vasario mėnesį ,,Kyiv Soloists“ išvyko į gastroles po Europą. Koncertuojant Italijoje, Ukrainoje prasidėjo karas. Orkestro muzikantų šeimos yra likusios Ukrainoje, o jie taip ir negalėjo sugrįžti į gimtinę.

Todėl orkestras, padedant pasaulinėms koncertinėms organizacijoms tęsia koncertus su ypatinga misija: ,,Mes grojame už taiką. Šiuo metu mūsų darbas sunkus, bet mes grojame. Muzika padeda mums šioje situacijoje ir mūsų pareiga yra atstovauti Ukrainos kultūrai“ – sako orkestro ,,Kyiv Soloists“ meno vadovas Anatolijus Vasilkovskis. Kolektyvas į Lietuvą atvyksta po koncertinio turo Švedijoje ir Norvegijoje. Lietuvoje bus surengti tik keturi koncertai ir vienas iš jų Plungės kultūros centro pastangomis, balandžio 13 d. vyks Plungėje.

Koncerte Plungės kultūros centre skambės ukrainiečių kompozitorių klasikų ir žymiausių nūdienos kūrėjų įstabiausi kūriniai, styginių orkestrui aranžuotos ukrainiečių liaudies dainos. Tai ypatingo emocinio užtaiso koncertas skelbiantis pasauliui žinią, kad Ukraina yra ir bus laisva, kad menas ir kultūra atlieka svarbią misiją, kuri turi būti tęsiama nepaisant nieko.

Koncerto Plungėje organizatoriai, Plungės kultūros centras, pagrindinis rėmėjas UAB ,,Plungės lagūna“, rėmėjai: „Porto“ viešbutis Plungėje, Vičiūnų įmonių grupės bendraturtis Liudas Skierus, restoranas „Flow“, partneriai: Lietuvos Nacionalinė filharmonija ir Plungės ,,Rotary“ klubas.

Rėmėjų ir partnerių dėka koncertas Plungėje bus nemokamas. Nemokamus kvietimus organizatoriai kviečia pasiimti kultūros centro bilietų kasoje darbo dienomis 15-18 val. Koncerto metu bus renkamos aukos Ukrainai.

  • 2022-04-13  nuo 18:00
2022-04-13 18:00 2022-04-13 18:00 Europe/Vilnius Ukrainos nacionalinio kamerinio orkestro ,, Kyiv Soloists“ koncertas Kviečiame į įspūdingą, pasaulinio garso Ukrainos nacionalinio kamerinio orkestro ,,Kyiv Soloists“ koncertą. Kolektyvo meno vadovas Anatoli Vasylkovskii. Kolektyvas yra Ukrainos profesionalios klasikinės muzikos pasididžiavimas, kuriame groja garsūs Ukrainos muzikantai, daugkartiniai įvairių tarptautinių ir nacionalinių konkursų... --- //www.visitplunge.lt/renginys/ukrainos-nacionalinio-kamerinio-orkestro-kyiv-soloists-koncertas/date-20220413/ Plungės kultūros centras, Plungėje