Ritos Valantytės knygos "Laužytojai" pristatymas

Ritos Valantytės knygos "Laužytojai" pristatymas

Spalio 21 d. 16.30 Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia į Ritos Valantytės knygos „Laužytojai“ pristatymą. Dalyvaus ir knygą pristatys autorė.

„Laužytojai“ – tai kūrėjai neformalai, kurie nebuvo atviri, sąmoningi disidentai, jie veikė labiau nesąmoningai, paveikti Vakarų kultūros ir jos principų. Tada būdami dvidešimtmečiai ar trisdešimtmečiai jie nešė žinią apie kūrybos, vidinę individo laisvę, o tokie pasaulietiškai mąstantys žmonės buvo pavojingi sovietams. Neformalūs vėlyvojo sovietmečio (1980–1991) lyderiai – nenuoramos ir neprisitaikėliai – kūrė ir elgėsi kitaip, maištingai, pasikliaudami intuicija, o ne tuomete sovietine ideologija. Vis dėlto daugelis jų savo senelių ir tėvų istorijas (dauguma senelių buvo ištremti, o tėvai įbauginti) sužinojo tik Sąjūdžio laikais ar net vėliau.

Knyga sudėliota iš nedidelių istorijų-etiudų, kurie atskleidžia ne tik tuometį žymių žmonių gyvenimą, bet ir to meto subkultūras, viešų institucijų nerašytas taisykles bei daugelį subtilių ar sovietų laikais ir pirmaisiais nepriklausomybės metais įsišaknijusių visuomenės normų.

Pasak autorės, šioje knygoje norisi tapyti rašant, kad skaitant būtų užuodžiami mediniai mokyklos suolai, matomos atsilupusios baseino plytelės ar girdimas gitaros brązgėjimas sandėliuke. Žodžiu, nusikelti į tuos laikus, kai visko trūko ir visko norėjosi, o ore tvyrojo nuotaika, kad netrukus įvyks kažkas didelio ir nesustabdomo

  • 2022-10-21  16:30 - 18:00
2022-10-21 16:30 2022-10-21 18:00 Europe/Vilnius Ritos Valantytės knygos "Laužytojai" pristatymas Spalio 21 d. 16.30 Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia į Ritos Valantytės knygos „Laužytojai“ pristatymą. Dalyvaus ir knygą pristatys autorė. „Laužytojai“ – tai kūrėjai neformalai, kurie nebuvo atviri, sąmoningi disidentai, jie veikė labiau nesąmoningai, paveikti Vakarų kultūros ir jos principų. Tada būdami... --- //www.visitplunge.lt/renginys/ritos-valantytes-knygos-lauzytojai-pristatymas/date-20221021/ Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Parko g. 7, Plungė, Plungė, Plungėje