Nacionalinė bibliotekų savaitė PLUNGĖJE

Nacionalinė bibliotekų savaitė PLUNGĖJE

BALANDŽIO 24 – 29 D. – 23-OJI NACIONALINĖ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ „KARTU ĮVEIKIANT KRIZES“
Ši SAVAITĖ mūsų bibliotekoje kaip niekada anksčiau žada būti prasminga, įdomi, įtrauki ir plati - vienokiu ar kitokiu būdu ji išeina už bibliotekos ribų ir į savo iniciatyvas, kurios gali tapti kasmetinės Savaitės tradicijomis, skatina įsitraukti ne tik pačius bibliotekininkus, bet ir kiekvieną bibliotekos skaitytoją, lankytoją, bičiulį ar apskritai knygai, skaitymui, paprastam žmogiškumui prielankų žmogų. Tad visus, kurie skaitote šį įrašą, kviečiame jungtis į mūsų veiklas ir iniciatyvas. Šią savaitę ypač stipriai būkime kartu!

 

RENGINIAI 
Balandžio 21 d., penktadienį, 16.30 val. – susitikimas su žinoma psichoterapeute, psichoterapijos konsultante Rasa Andrikiene ir jos knygos „Labirintuose“ pristatymas.

Balandžio 25 d., antradienį, 16.00 val. susitikimas su Arūnu Gelūnu, diskutuosime apie Plungės ateitį, moderuoja Vida Saukalienė.

Balandžio 28 d., penktadienį, 16.30 val. (Vytauto g. 1) pakviesime į renginį iš ciklo „Plungės istorijos". Šiame ciklo renginyje turėsime įspūdingą, mitais ir ne tik apipinta ekskursiją po senąjį policijos komisariato pastatą.

INICIATYVOS 
Balandžio 24 - 29 d. bibliotekos abonemente - METŲ GERIAUSIOS KNYGOS (suaugusiųjų kategorijoje: proza, poezija, dokumentika) rinkimuose dalyvavusių knygų PARODA.

Kadangi balandžio 26-oji yra Fotografijos diena, o šiais laikais fotografuoja ir bibliotekininkai, tai bibliotekos skaitykloje visą savaitę veiks fotoparoda BIBLIOTEKININKAI 5 + Šis pavadinimas rodo, jog šiemet parodoje dalyvauja penki bibliotekininkai, pristatantys po vieną nuotrauką. Kitais metais dalyvauti parodoje
kviesime visus norinčius rajono bibliotekininkus, ir paroda galėtų tapti tradiciniu Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiu.

PO KNYGĄ Į NAMUS – į šią iniciatyvą kviečiame įsitraukti visus. Mes kiekvienas galime iš bibliotekos paimti knygą ir nunešti ją draugui, kaimynui, tėčiui ar mamai. Tai puiki proga aplankyti tėvus, užsukti pas kaimyną, atnaujinti draugystę ar užmegzti naują pažintį, taip pat paakinti žmogų skaityti, pakviesti jį į biblioteką.
Nepamirškime, kad knyga kiekvienam gali būti įdomus pašnekovas, tinkamas vaistas nuo vienatvės ar gera paskata išeiti į žmones, įveikti atskirtį.

Iniciatyva PALIKTA KAVA
Kur? Kavinė ExLibris, Senamiesčio a. 5, Plungė.
Ką mes čia sugalvojome?
Mes, kiekvienas plungiškis bibliotekininkas, kuris ir šiaip dažnai lankomės „ExLibryje“, visą Nacionalinės bibliotekos savaitę, nuėję į „ExLibrį“, mažiausiai pirksime ne vieną, bet du kavos: vieną – sau, o kitą, pavadinę PALIKTA KAVA, paliksime tiems, kurie įprastai negali sau leisti kavinėje pasimėgauti kava. Įėję prie baro jie tiesiog klustelės: gal yra “Paliktos kavos”? Ir voilà – jie vaišinami mūsų palikta kava.

  • Balandžio 21 - 28 d.