Knygos „Rietavas. Oginskių rezidencijos pažintiniai maršrutai“ sutiktuvės

Knygos „Rietavas. Oginskių rezidencijos pažintiniai maršrutai“ sutiktuvės

Pristatyme dalyvaus knygos sudarytojas, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas; Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė.

Pristatymo metu bus galima įsigyti knygų.

Ši knyga – tai priminimas, kaip neišvaizdus medinis Rietavas kunigaikščių Oginskių rūpesčiu XIX a. antroje pusėje tapo vienu įspūdingiausiu Vakarų Lietuvoje architektūriniu urbanistiniu ansambliu. Kaip iš čia po Žemaitiją ir visą Lietuvą pasklido socialinių pertvarkų, švietimo, kultūros, mokslo, technikos naujovių proveržio šviesa. Laikmetį pralenkęs fenomenas, visiems laikams tapęs vizitine Rietavo kortele arba tiesiog Rietavo Genius Loci (vietos dvasia).
Deja, nė vienas istorinių XIX a. Žemaitijos, o gal ir Lietuvos dvarų kultūros židinių nėra tiek nukentėjęs, kaip Rietavas. XX a. karai, visuomenės suirutės čia paliko sunkiai atitaisomų praradimų randus. Gausiai iliustruoti knygos puslapiai primena, kaip visa tai vyko.
Vis dėlto būtų beprasmiška minėti visas inovacijas ir praradimus, jeigu pastaraisiais dešimtmečiais Rietave nebūtų įsišaknijęs kultūros paveldo atgimimo procesas. Tai vienas iš šiandieninių jo Genius Loci bruožų.
Kviečiame skaitytoją į Oginskių rezidencijos pažintinių maršrutų kelionę. Bekeliaujant subręsta ir tikėjimas, kad nuo mūsų pačių priklauso praeities klaidų ištaisymo ir naujo atgimimo sėkmė. Nes (tik) ėjimas veda į kelionės tikslą.

  • Balandžio 27 d.  17:00 - 19:00
2023-04-27 17:00 2023-04-27 19:00 Europe/Vilnius Knygos „Rietavas. Oginskių rezidencijos pažintiniai maršrutai“ sutiktuvės Pristatyme dalyvaus knygos sudarytojas, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas; Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė. Pristatymo metu bus galima įsigyti knygų. Ši knyga – tai priminimas, kaip neišvaizdus medinis Rietavas kunigaikščių Oginskių rūpesčiu XIX... --- //www.visitplunge.lt/renginys/knygos-rietavas-oginskiu-rezidencijos-pazintiniai-marsrutai-sutiktuves/date-20230427/ Žemaičių dailės muziejus, Parko g. 3A, Plungė, Plungė, Plungėje