„Juozas Tumas-Vaižgantas ir kiti Kulių kontrabandininkai“

„Juozas Tumas-Vaižgantas ir kiti Kulių kontrabandininkai“

Ekskursija skirta Kuliuose gyvenusių ir čia atvykdavusių žmonių gyvenimų istorijoms atskleisti, vietinių gyventojų būdui suprasti, lėtam vietovės pažinimui įtvirtinti. Susipažinsite su knygnešystės fenomenu, knygnešių atsiradimo Kuliuose aplinkybėmis ir kodėl čia šis judėjimas buvo ypač ryškus.

Jos metu sužinosite: Kuo Kuliai išsiskyrė iš aplinkinių gyvenviečių, kad čia suklestėjo knygnešystė; Kodėl XIX a. 2 pusėje 95 proc. Kulių valsčiaus gyventojų jau buvo raštingi; Kokie Lietuvai reikšmingi, žymūs asmenys prisidėjo prie draudžiamos spaudos leidimo ir platinimo; Kur geriausia slėpti draudžiamas knygas ir spaudą; Pamatysite, kur yra veikusi Kulių mokykla ir kokios šiuolaikinės menininkų interpretacijos įamžino knygnešystės idėją viešosiose Kulių erdvėse.

Registracija: kulturosvirene@gmail.com

  • 2023-07-04  nuo 18:00
2023-07-04 18:00 2023-07-04 18:00 Europe/Vilnius „Juozas Tumas-Vaižgantas ir kiti Kulių kontrabandininkai“ Ekskursija skirta Kuliuose gyvenusių ir čia atvykdavusių žmonių gyvenimų istorijoms atskleisti, vietinių gyventojų būdui suprasti, lėtam vietovės pažinimui įtvirtinti. Susipažinsite su knygnešystės fenomenu, knygnešių atsiradimo Kuliuose aplinkybėmis ir kodėl čia šis judėjimas buvo ypač ryškus. Jos metu sužinosite: Kuo Kuliai išsiskyrė iš... --- //www.visitplunge.lt/renginys/juozas-tumas-vaizgantas-ir-kiti-kuliu-kontrabandininkai/date-20230704/ Kuliai, Kuliai, Plungės r., Plungė, Plungėje