Jubiliejinė J. Kalinausko kūrybos darbų paroda

Jubiliejinė J. Kalinausko kūrybos darbų paroda

Sausio 16 d. (ketvirtadienį) 17 val. atidaroma
JUBILIEJINĖ JUOZO KALINAUSKO PARODA

„Savo kūriniuose siekiu monumentalumo, formos sprendime – harmonijos, ritmo ir muzikalumo“ Juozas Kalinauskas

Jo didžiausias įkvėpimo šaltinis - moters formos - atsiskleidžia įvairiais pavidalais ir technikomis ant popieriaus, šilko.. Tai nėra studijiniai piešiniai, o - improvizuotos skulptūros, kupinos skulptoriaus emocijos. Švelnių formų poezija kviečia pasigėrėti moteriško monumentalumo didybe. Parodoje bus rodomi piešiniai nuo 1962 metų. Kita, labiau žinoma skulptoriaus kūrybinė pusė - medalio menas. Jau daugelį dešimtmečių puoselėjama skulptūros sritis, kurios pagrindiniai herojai yra Lietuvos istorijos asmenybės bei didžiosios kovos. Parodos akcentas - dar tebekuriamas Oršos mūšis.

Parodos ekspoziciją papildo skulptoriaus dukros Linos Kalinauskaitės darbai. Jos kūryboje atsispindi tėvo meninis suvokimas ir idėjos, bet jau per kitokią švelnesnę, tapybiškesnę prizmę. Dailininkės polinkis į detalizavimą, medalio meną perkelia į juvelyriką, tokiu būdu sujungiant dvi meno sritis. Portretai, istoriniai ir mitologiniai siužetai vaizduojamojoje ir taikomojoje dailėje pakvies žiūrovą iš arčiau patyrinėti ir atrasti - kaip pasaulis gali tilpti delne.

Paroda veiks iki Vasario 16 d.

  • 2020-01-16  17:00 - 18:00
2020-01-16 17:00 2020-01-16 18:00 Europe/Vilnius Jubiliejinė J. Kalinausko kūrybos darbų paroda Sausio 16 d. (ketvirtadienį) 17 val. atidaroma JUBILIEJINĖ JUOZO KALINAUSKO PARODA „Savo kūriniuose siekiu monumentalumo, formos sprendime – harmonijos, ritmo ir muzikalumo“ Juozas Kalinauskas Jo didžiausias įkvėpimo šaltinis - moters formos - atsiskleidžia įvairiais pavidalais ir technikomis ant popieriaus,... --- //www.visitplunge.lt/renginys/jubiliejine-j-kalinausko-kurybos-darbu-paroda/date-20200116/ Žemaičių dailės muziejus, Parko g. 3A, Plungė, Plungė, Plungėje Žemaičių dailės muziejus