„Ištikimosios: Sofija ir Solveiga"

„Ištikimosios: Sofija ir Solveiga"

Belaukiant liepos pradžios ir SOFIJOS festivalio, „Čiurlionio namai“ su pianistu Roku Zubovu kviečia ruoštis turtingai festivalio renginių programai iš anksto. Birželio mėnesį Kuliuose vyks meniniai naktinėjimai – literatūriška ir muzikali dviejų pasirodymų programa „Ištikimosios | Sofija ir Solveiga“ apie iškilias ir likimo nepalaužtas moteris.
Išankstinėje festivalio programoje grįžtama prie šaknų – Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės gyvenimo ir kultūrinio palikimo.

Iš Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės laiškų ir raštų sudėtas pasakojimas apie vienos iškiliausių Lietuvos moterų didele netektimi pažymėtą gyvenimą. Po mylimo vyro mirties pasirinkusi gyventi už du, savo kūryba, atsidavimu Lietuvai, kultūrai ir menui, Sofija įrodė, kad su M. K. Čiurlioniu išgyventi stiprios meilės ir kūrybinės bendrystės jausmai buvo neišsemiamas stiprybės šaltinis, leidęs nepasiduoti skausmui. Vakaro metu skambančios M. K. Čiurlionio muzikos užuominos – tai visada kažkur greta esančio mylimojo palaikymas, kurį Sofija jautė, kuriuo kliovėsi visus 47 našlystės metus.

Kūrybinė komanda:
Scenarijaus autorė ir režisierė Livija Krivickaitė, aktorė Vaiva Kvedaravičiūtė (Sofija), Rokas Zubovas (fortepijonas); Vytautas Oškinis (fleita).

Renginys yra projekto "Atvira bendruomenės kūrybos erdvė Kuliuose" dalis. Šis projektas įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos "Kultūra" lėšomis.

  • 2023-06-23  nuo 23:00
2023-06-23 23:00 2023-06-23 23:00 Europe/Vilnius „Ištikimosios: Sofija ir Solveiga" Belaukiant liepos pradžios ir SOFIJOS festivalio, „Čiurlionio namai“ su pianistu Roku Zubovu kviečia ruoštis turtingai festivalio renginių programai iš anksto. Birželio mėnesį Kuliuose vyks meniniai naktinėjimai – literatūriška ir muzikali dviejų pasirodymų programa „Ištikimosios | Sofija ir Solveiga“ apie iškilias ir likimo nepalaužtas... --- //www.visitplunge.lt/renginys/istikimosios-sofija-ir-solveiga-1/date-20230623/ Kuliai, Kuliai, Plungės r., Plungė, Plungėje