Elektroninių sutartinių albumo pristatymas

Elektroninių sutartinių albumo pristatymas

Tai naujasis Viktoro Diawaros ir Lauritos Peleniūtės – gitaristo ir muzikos prodiuserio bei folkloro tyrinėtojos ir atlikėjos – albumas skirtas tikrai ne muziejams.

Juo kūrėjai tarsi tiesia tiltą tarp folkloro ir šiuolaikinio klausytojo, o autentiškas lietuviškas sutartines kviečia atrasti kitokiame, elektroninės muzikos kontekste.

Prieš trejus metus prasidėjusios kaip muzikinis performansas, šiandien „Elektroninės sutartinės“ virsta ambicingu projektu. Ką tik pasirodęs debiutinis grupės albumas yra kitas žingsnis bendrame V. Diawaros ir L. Peleniūtės kūrybiniame kelyje.

Pasak projekto autorių, įamžinti tradicines lietuviškas sutartines šiuolaikiniame kontekste yra tik vienas iš projekto tikslų. Ne ką mažiau svarbus uždavinys – paversti Lietuvos paveldo muziką labiau prieinama, ypač jauniems žmonėms, ir pristatyti ją pasauliui.

„Pirmiausia tai yra edukacinė kryptis – jaunus žmones, kurie galbūt liaudies muzika domisi mažiau, supažindinti su kultūros paveldu. Bet tuo pačiu manau, kad tai yra proga pristatyti sutartines daug platesnei, ne tik etninės muzikos klausytojų auditorijai. Toks projektas drąsiai gali pasirodyti bet kurioje pasaulio vietoje ir atstovauti Lietuvai bei Lietuvos kultūrai“, – įsitikinęs Viktoras Diawara.

Pasak atlikėjos L. Peleniūtės, vienas iš albumo siekių buvo išlaikyti sutartinės autentiškumą – tiek tarmėmis, tiek ir melodijomis. Tuo „Elektroninės sutartinės“ išsiskiria šiuolaikinės folklorinės muzikos kontekste.

„Sutartinės grožis slypi ne tik jos dermėje, bet ir bendruomeniškume, nuo kurio šiandien esame atitrūkę. Šis naujas kontekstas yra tarsi tiltas į sutartinės klausymą, jos pažinimą ir atradimą iš naujo. Folklorinė muzika šiandien yra populiari, bet dauguma atvejų ji yra perdaroma, keičiamos melodijos, dingsta tarmės. Ir labai norisi to natūralumo. Autentiškai atliekamos dainos šiuolaikiniam žmogui gali leisti šiek tiek sugrįžti ir pajausti tuos, kurie gyveno prieš du ar tris šimtus metų“, – sako L. Peleniūtė.

  • 2021-08-29  nuo 16:00
2021-08-29 16:00 2021-08-29 16:00 Europe/Vilnius Elektroninių sutartinių albumo pristatymas Tai naujasis Viktoro Diawaros ir Lauritos Peleniūtės – gitaristo ir muzikos prodiuserio bei folkloro tyrinėtojos ir atlikėjos – albumas skirtas tikrai ne muziejams. Juo kūrėjai tarsi tiesia tiltą tarp folkloro ir šiuolaikinio klausytojo, o autentiškas lietuviškas sutartines kviečia atrasti kitokiame, elektroninės muzikos kontekste.... --- //www.visitplunge.lt/renginys/elektroniniu-sutartiniu-albumo-pristatymas/ Plungės kultūros centras, Senamiesčio a. 3, Plungė, Plungė, Plungėje