Edukacinės programos ,,Kalėdų belaukiant''

Edukacinės programos ,,Kalėdų belaukiant''

Nenumaldomai artėjant gražiausiai metų šventei Kalėdoms, Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos tradicinių amatų centras kviečia į organizuojamas edukacines programas. Sukurtas skirtingų edukacinių programų paketas „Kalėdų belaukiant“, kurį sudaro net 5 skirtingos edukacinės programos skirtos įvairaus amžiaus dalyviams. Edukacinių užsiėmimų metu pasirinktinai bus supažindinama su Advento ir Kalėdų papročiais bei tradicijomis, liejamos bičių vašku kvepiančios žvakės, ragaujami kalėdiniai čirviniai blynai, sviestiniai rageliai ar gaminami kūčiukai su spanguolių kisieliumi.

Edukacinės programos:

  1. Advento ir Kalėdų papročiai – visi vaikai su nekantrumu laukia meto, kai eglės įvairiaspalviais žaisliukais puošti kalėdinę eglę. Tačiau vis rečiau mūsų namus puošia gyva kalėdinė eglutė. O ir eglutės žaisliukai paprastai būna įvairiaspalviai ir plastikiniai. Kada ir iš kur pas mus atsirado Kalėdų eglutė ir tradicija ją puošti raudonskruosčiais obuoliais bei spalvingais saldainiais? Į šiuos klausimus bus atsakyta edukacinio užsiėmimo metu, o taip pat kartu pasigaminsite eglutės žaisliuką savo eglutei.

Edukacinis užsiėmimas skirtas  – ikimokyklinio amžiaus vaikams ir 1-4 klasių mokiniams iki 25 asmenų grupei. Reikalingos priemonės: saldainiai blizgančiais popierėliais, obuoliai. Kaina: 1 eur/asm.

  1. Kūčiukų kepimas – Jeigu dar nebandėte išsikepti pagrindinio Kūčių stalo gardėsio, atvykite į Platelių dvaro tradicinių amatų centrą. Amatų centre visi kartu minkysite tešlą, pagardintą aguonomis, lipdysite kūčiukus, tokios formos kokia kam patinka, šausite juos į senovinį duonkepį… O tada ragausite, užgerdami spanguolių kisieliumi.

Edukacinis užsiėmimas skirtas  – ikimokyklinio amžiaus vaikams ir mokyklinio amžiaus moksleiviams iki 25 asmenų grupei. Kaina: 2 eur/asm.

  1. Platelių dvaro sviestinis ragelis– Ar žinojote, kad Platelių dvare buvo kepamas prancūziškas ragelis? Kaip jis atsirado Plateliuose? Pagal kokį receptą buvo gaminamas? O svarbiausia, kokio skonio buvo šis ypatingas ir šiais laikais mėgstamas skanėstas? Tai sužinoti ir patiems išsikepti Platelių dvaro sviestinį ragelį galima sudalyvavus edukacinėje programoje.

Edukacinis užsiėmimas skirtas  – įvairaus amžiaus vaikų (iki 25 asmenų) ir suaugusių (iki 20 asmenų) grupėms. Kaina: vaikams – 3 Eur/asm.; suaugusiems – 4 eur/asm.

  1. Kalėdiniai čirviniai blynai – BLYNAI!!! Visi žinome čirvinius blynus – širdeles. O kodėl šie blynai ankščiau dar buvo vadinami „sausblyniais“ arba „bado blynais“? Edukacinės programos metu bus pademonstruotas šių blynų kepimas ant krosnies, jais vaišinsitės ir išgirsite, kokie buvo stalo papročiai senovėje bei tradiciniai kalėdiniai patiekalai.

Edukacinis užsiėmimas skirtas  – ikimokyklinio amžiaus vaikams ir mokyklinio amžiaus moksleiviams iki 25 asmenų grupei. Kaina: 2 eur/asm.

  1. Kvepiančios bičių vaško žvakės – bene pagrindinis visų švenčių atributas yra deganti ir maloniai kvepianti žvakė. Tad edukacinio užsiėmimo metu senoviniu liejimo būdu gaminsite ypatingas žvakes iš natūralaus medumi kvepiančio bičių vaško. Dalyviai sužinos, kas yra „žibinčius“ ir kodėl burokas kartais šviečia. Išgirs apie senovinius šviestuvus gyvenamiesiems ir ūkiniams pastatams bei daug kitų įdomių faktų kaip senovėje žmonės apsirūpindavo šviesa. Kiekvienas į namus išsiveš žvakę, kvepiančią bičių vašku ir vasara, o galbūt Kalėdomis…

Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus vaikų ir suaugusiųjų grupėms iki 25 asmenų. Kaina: 20-30 Eur/grupei (kaina skiriasi priklausomai nuo grupės dydžio).

Į edukacines programas registruojama gruodžio mėnesiui.

  • 12.01 - 01.07
Daugiau informacijos