Dokumentinio filmo „Jono Meko antologija“ peržiūra

Dokumentinio filmo „Jono Meko antologija“ peržiūra

Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia į Vytauto V. Landsbergio dokumentinio filmo „Jono Meko antologija“ peržiūrą.

Filme garsusis naujojo Amerikos kino pradininkas Jonas Mekas pasakoja savo biografiją, išdėsto kūrybinius kredo, požiūrį į avangardinį ir holivudinį kino meną, betarpiškose eseistinėse išpažintyse „kamerai“ mąsto apie amžinąsias žmogiškąsias vertybes. Filme susitiksime ir su Jono Meko avangardinių eksperimentų bendražygiais – Salvadore Dali, John’u Lenon’u, Yoko Ono bei antiakademinio-antimeninio judėjimo FLUXUS pradininku Jurgiu Mačiūnu. Filme gausu paties Jono Meko citatų, atspindinčių jo gyvenimo kelią bei kinematografinius ieškojimus. Kasdienybės žaidimai, juokai, improvizacijos – filme galima patirti/pamatyti ir šį J. Meko asmenybės fenomeną, juolab – tai vienas esminių J. Meko meninės (fluksiškos) saviraiškos būdų.

Rež. Vytautas V. Landsbergis, 2000. Trukmė 68 min.

Kartu su filmo peržiūra užbaigsime 2022 m. XXI a. neskubėjimo ciklą „Upė“, kurios renginiai šiemet dedikuoti avangardui ir Jono Meko asmenybei.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono savivaldybės administracija.

  • Rugpjūčio 4 d.  17:30 - 19:00
2022-08-04 17:30 2022-08-04 19:00 Europe/Vilnius Dokumentinio filmo „Jono Meko antologija“ peržiūra Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia į Vytauto V. Landsbergio dokumentinio filmo „Jono Meko antologija“ peržiūrą. Filme garsusis naujojo Amerikos kino pradininkas Jonas Mekas pasakoja savo biografiją, išdėsto kūrybinius kredo, požiūrį į avangardinį ir holivudinį kino meną, betarpiškose... --- //www.visitplunge.lt/renginys/dokumentinio-filmo-jono-meko-antologija-perziura/date-20220804/ Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Parko g. 7, Plungė, Plungė, Plungėje Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka