Choreografijos koncertas ,,Tylos pėdsakai“

Choreografijos koncertas ,,Tylos pėdsakai“

Dar vienas muzikinis akcentas iš Norvegijos, šįkart praturtintas judesio, teatro ir vizualiojo meno elementais – choreografijos koncertas „Tylos pėdsakai“, kurį kartu su „Taško teatro“ aktorių komanda Kuliuose kūrė iš Oslo atvykusi choreografė, šokio pedagogė Gunhild Bjørnsgaard ir norvegų kompozitorius Thomas Strønen. Meditatyvus garso ir šokio kūrinys pakvies susimąstyti apie tylą triukšmingame pasaulyje, nukreipti žvilgsnį į vidinį pasaulį, rasti ramybę kasdienybėje, kurios ritmą kasdien taikosi sutrikdyti nerimą keliančios geopolitinės prognozės.

,,Tylos pėdsakai“ – tai meditatyvus šokio ir garso kūrinys, kurio kontekstą praplės koncertą lydinti fotografijų ir interviu ištraukų paroda. Dramaturginį pasirodymo pagrindą sudaro pokalbiai su Kulių miestelio gyventojais. Atsakydami į klausimus jie svarstė, kas jiems šiandien yra aktualiausia, kas jiems yra tyla ir ar ji įmanoma šiomis dienomis, kai pasaulis toks neramus.
Nors kasdienybę dažniausiai užpildo kasdieniai rūpesčiai, pasiruošimas šeimos šventėms, atsakomybės darbe ir buitinės problemos, praūžus pandemijai, besitęsiant karui Ukrainoje, keičiantis klimatui ir augant ekonominės krizės grėsmei, yra apie ką pasikalbėti tarpusavyje. Iš Norvegijos kilusios choreografės, šokio pedagogės Gunhild Bjørnsgaard kūriniai neapsiriboja vien tik kūno plastika, savo darbuose ji apjungia šokio, muzikos, teatro, vizualiojo meno ir architektūros elementus. Spektaklio kompozitorius Thomas Strønen yra norvegų perkusininkas, prisidėjęs prie daugiau nei 70 muzikinių albumų atsiradimo, dėsto Norvegijos muzikos akademijoje, bendradarbiauja su viso pasaulio muzikantais, džiazo festivaliais ir radijo
stotimis.

Kūrybinė komanda: choreografė Gunhild Bjørnsgaard/Company B. Valiente, kompozitorius Thomas Strønen (Norvegija) ir „Taško teatro“aktoriai.

  • 2023-07-09  nuo 16:00
2023-07-09 16:00 2023-07-09 16:00 Europe/Vilnius Choreografijos koncertas ,,Tylos pėdsakai“ Dar vienas muzikinis akcentas iš Norvegijos, šįkart praturtintas judesio, teatro ir vizualiojo meno elementais – choreografijos koncertas „Tylos pėdsakai“, kurį kartu su „Taško teatro“ aktorių komanda Kuliuose kūrė iš Oslo atvykusi choreografė, šokio pedagogė Gunhild Bjørnsgaard ir norvegų kompozitorius Thomas Strønen. Meditatyvus garso ir... --- //www.visitplunge.lt/renginys/choreografijos-koncertas-tylos-pedsakai/date-20230709/ Kulių kultūros centras, J. Tumo-Vaižganto g. 6, Kuliai, Plungės r., Plungėje
  • Kaina: 7.20