Budynės. Sonata gęstančiai šviesai. Bukantė

Budynės. Sonata gęstančiai šviesai. Bukantė

Budynėmis vadinamas budėjimas prie mirusiojo, kadai, dar ne taip seniai, trukęs trejetą dienų. Tai buvęs laikas apmąstyti mirusiąją ar mirusįjį, atsisveikinti. Budėjimas pabaigdavo mirusiojo kelią, ir pradėdavo likusiųjų gyvų kelionę per ilgą gedulo procesą. Tradiciškai Žemaitijoje ir Pamario krašte budynės būdavo palydimos Kalnų giedojimu.

Budynės. Sonata gęstančiai šviesai kontempliuoja šią tradiciją ir atliepia ją prisodrinant dabarties kontekstais. Masyvaus garso tekstūromis atliepiamas šeštasis rūšių išnykimas - procesas, vykstantis šiuo metu, tirpstant ledynams, rūgštėjant vandenims, ir artėjant prie nebesuvaldomos katastrofos.

Kompozicija ir elektronika: 

Daina Dieva


Violončelė: 

Gabija Juknevičiūtė


Akordeonas: Laura Lapinskė
Kamera ir montažas: 

Matulaityte Akvile


Projekto vadovas: 

Valentinas Charitonovas

Projektą pristato 

Kulių Kultūros centras

 drauge su partneriais - Žemaičių dailės muziejumi bei Žemaitijos kultūros ir meno vystymo centru.

Jeigu turite klausimų, galite susisiekti su mumis el. paštu - kurybineslab@gmail.com, arba telefonu: 867453301

Būtina išankstinė registracija. Registracijos forma: shorturl.at/pxUVZ

Projektą dalinai finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Plungės rajono savivaldybė.
Renginys nemokamas

  • 2020-09-18  18:00 - 20:00
2020-09-18 18:00 2020-09-18 20:00 Europe/Vilnius Budynės. Sonata gęstančiai šviesai. Bukantė Budynėmis vadinamas budėjimas prie mirusiojo, kadai, dar ne taip seniai, trukęs trejetą dienų. Tai buvęs laikas apmąstyti mirusiąją ar mirusįjį, atsisveikinti. Budėjimas pabaigdavo mirusiojo kelią, ir pradėdavo likusiųjų gyvų kelionę per ilgą gedulo procesą. Tradiciškai Žemaitijoje ir Pamario krašte budynės būdavo palydimos Kalnų... --- //www.visitplunge.lt/renginys/budynes-sonata-gestanciai-sviesai-bukante/ Žemaičių dailės muziejus, Parko g. 3A, Plungė, Plungė, Plungėje