Rugsėjo
30 d.

Turizmo diena su žemaitišku prieskoniu


Turizmo sektoriaus specialistai, turizmo paslaugų bei pramogų teikėjai ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, rugsėjo 27 dieną mini Pasaulinę turizmo dieną. Šių metų turizmo dienos tema – „Rethinking Tourism“ (liet. „Permąstyti turizmą“).

Pasaulinė turizmo diena paminėta ir Plungėje. Susirinkusiuosius pasitiko Plungės turizmo informacijos centro (Plungės TIC) kolektyvas, centro direktorė Sandra Kasmauskienė tarė žemaitišką sveikinimo žodį. Ji kvietė visus „Permąstyti turizmą“, t. y. keliauti tvariau, atsakingiau, saugiau, ragino atrasti Plungės krašto grožį, jo išskirtinumą, unikalumą.

Burtų keliu buvo išrinktas ir šių metų vasaros iššūkio „Pažink Plungės kraštą“ nugalėtojas. Šiemet žaidimo dalyviai turėjo aplankyti septynias Plungės mieste bei rajone esančias vietas, užsidėti tos vietos antspaudą ir perskaityti Jurgio Pabrėžos, Žemaičių bendrinės kalbos kūrėjo, frazę „Lietova lai būn Lietova, maišītėijē – maišītāsēs, vo žemaitē –žemaitēs“. Ši frazė pasirinkta neatsitiktinai, mat šiemet Plungė bei visa Žemaitija, visi žemaičiai mini Žemaičių kalbos metus. Simboliška, bet žaidimo pagrindinį prizą – elektrinį paspirtuką – taip pat laimėjo žemaitė, plungiškė Adriana, kuri keliavo kartu su seneliais.

Žemaitiškumo dvasia tą dieną tiesiog tvyrojo ore, nes ir Plungės TIC parengto maršruto po Plungę klausimai bei užduotys buvo parašyti žemaitiškai, pasitelkus į pagalbą nuolatinį centro pagalbininką Kęstutį Vaitkų. Gavę užduotis, paskelbus startą, renginio dalyviai pasklido po parką, miestą. Pėsčiomis įveikus daugiau kaip 4 kilometrus, visi finišavo prie Lurdo. Kol buvo skaičiuojami žaidimo rezultatai, dalyviai vaišinosi arbata, kalbėjosi, kad sužinotas ne vienas įdomus faktas apie Plungę. Didžioji dalis jaunimo akcentavo, kad žemaitiškai skaitė pirmą kartą.

Renginį užbaigė daugiausiai teisingų atsakymų surinkusių komandų apdovanojimas bei dalyvių palinkėjimai Plungės TIC kolektyvui nepritrūkti idėjų, fantazijos, energijos pristatant, reprezentuojant Plungę kaip Žemaitijos širdį.

 

Plungės turizmo informacijos centro informacija