Spalio
18 d.

Rudeniški pasivaikščiojimai Plungės apylinkėse


Nesuklysime sakydami, kad ruduo – vienas spalvingiausių ir gražiausių metų laikų, kuomet norisi kuo dažniau išeiti pasivaikščioti ir mėgautis įspūdinga gamta. Kviečiame rudens pasivaikščiojimams į Plungės apylinkes!

Plungės dvaro parkas

Plungės dvaro parko teritorija siekia beveik 60 hektarų. Pagrindinė parko alėja prasideda nuo pagrindinių parko vartų ir palydi lankytojus iki Žemaitijos Versaliu vadinamų rūmų. Šalia rūmų tvenkinys, o jo viduryje dvaro paslaptis saugo deivės Afroditės skulptūra. Visas Plungės dvaro ansamblis apsuptas šimtamečių parko medžių, kurie šiuo metu jau pasipuošę auksiniais lapais.  Žinomiausias iš jų – Perkūno ąžuolas, menantis vaidilutės Galindos meilę. Takeliai parke vingiuoja tarp įvairiausių medžių ir krūmų, o išskirtinį kraštovaizdį parkui suteikia kaskadiniai tvenkiniai, tekanti Babrungo upė ir kiti parko teritorijoje esantys dvaro statiniai ir paminklai.

Plungės jūros pakrantė

Nuo šių metų pavasario Plungės miesto vakarinėje dalyje lankytojus džiugina dar vienas didelis traukos objektas – sutvarkyta Plungės jūros pakrantė. Gandingos hidroelektrinės tvenkinys buvo suformuotas dirbtinai, dažnai vietinių ir atvykstančiųjų vadinamas „jūra“. Pakrantė – nauja ir šiuolaikiška pramogų ir poilsio oazė mieste. Rudenio šiluma ir saule čia gali mėgautis visi: vaikai – žaidimų aikštelėje, jaunimas – „kybant“ lajų tako tinkluose, o suaugusieji – vaikštinėjant, sėdint ant suolelių, sportuojant ant treniruoklių ar tiesiog besidžiaugiant vaizdu nuo apžvalgos aikštelės.

Nausodžio, Varkalių piliakalniai

Šiek tiek pavažiavus nuo Plungės, rudenėjančiais takeliais galima pasivaikščioti prie Nausodžio, Varkalių piliakalnių. Abu piliakalniai yra Babrungo upės kairiajame krante. Čia sutvarkyti takai, įrengti laiptai, kuriais galima pasiekti piliakalnio viršų. Pasakojama, kad šiuose piliakalniuose mėgo lankytis Plungės dvaro valdytojas – kunigaikštis Mykolas Oginskis. Rugsėjo mėnesį jis čia švęsdavo savo vardines. Šventės metu ant vieno kalno būdavo lauko virtuvė, o ant kito grodavo Plungės ir Rietavo muzikos mokyklų orkestrai.

Gandingos piliakalnis

Šalia Varkalių piliakalnių stūkso dar vienas piliakalnis. Gandingos piliakalnis vienas didžiausių ir gražiausių Plungės rajone. Nuo piliakalnio viršaus atsiveria šiuo metu rudeniu alsuojančios Gandingos apylinkės. Pasivaikščiojimo taku piliakalnio papėdėje, palei Babrungo upę, galima ratu apeiti visą piliakalnį, apžiūrėti Gandingos šaltinį, upės viduryje riogsantį 3 m ilgio ir pločio velnio akmenį. Pasakojama, kad po šiuo akmeniu slepiami raktai nuo kalne nugrimzdusios pilies durų.

 

 

Plungės turizmo informacijos centro informacija.