Sausio
27 d.

Plungės prisistatymo Adventur 2016 parodoje akimirkos


Sausio 22-24 dienomis Vilniuje vyko tarptautinė turizmo ir aktyvaus poilsio paroda „Adventur 2016“. Tai vienintelė paroda Lietuvoje, skirta turizmo paslaugų ir aktyvios gyvensenos skatinimui. Šiųmetė paroda buvo skirta miestams. Miestai turėjo galimybę pristatyti savo išskirtinumus, lankytinus objektus, tradicijas ir pramogas.

Savo miesto ir krašto turizmą reprezentavo ir Plungės rajono savivaldybė. Siekdama stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą, šiais metais dalyvauti parodoje pakvietė ir kitų įstaigų bei įmonių atstovus. Todėl kartu su Plungės turizmo informacijos centru į parodą vyko ir Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos, Žemaitijos kaimo turizmo asociacijos, Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parko, konferencijų ir laisvalaikio centro „Porto“ bei poilsio ir pramogų komplekso „Žemsodis“ atstovai. Kadangi miesto šūkis parodoje buvo „Gyventi aktyviai apsimoka!“, visi dalyvavusieji galėjo išsamiai pristatyti savo teikiamas paslaugas.

                      Stendas visus viliojo gyvumu, užsiėmimų gausa, skleidžiama gera nuotaika. Kiekvienas lankytojas buvo sutiktas su deramu žemaičiams svetingumu ir vaišingumu, o visa informacija apie kraštą perteikiama neįkyriai per žaidimus, dovanas ir šiltą bendravimą. Labiausiai lankytojus traukė žemaitiškais patiekalais nukrautas stalas. Skanėstais svečius vaišino kaimo turizmo sodybų „Pas tėvukus“, „Po ąžuolais“, „Prie Žiedelio“, „Audronės svečių namai“ atstovai, o žolininkė Vaiva Jundulaitė – Kuosienė vaišino žolelių arbatomis. Nemažiau akį ir ausį traukė žaidimai. Visur skambėjo besimokančiųjų kalbėti žemaitiškai juokas. Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos atstovės Juditos Šatkauskienės žemaitiškų žodžių žaidimas pritraukė daug norinčiųjų išmokti žemaitiškai. Pasinaudodama proga, Judita pristatė ir Žemaitijos nacionalinį parką bei pramogas jame. Pasak jos, ypač daug dėmesio susilaukė šiais metais pabaigtas įrengti 24 km ilgio dviračių takas aplink Platelių ežerą.

                      Bendrame stende su Plungės rajono savivaldybe savo paslaugas pristatė konferencijų ir laisvalaikio centro „Porto“ bei pramogų komplekso „Žemsodis“ atstovai. Džiugu tai, kad jie kartu su visais dalyviais vieningai reprezentavo ir Plungės kraštą. Kas kvietė aplankyti stendą pasipuošę tautiniais drabužiais, kas ragino dalyvauti žaidimuose ir loterijoje. Tarp Plungės regiono atstovų buvo Jurga ir Antanas Jakimavičiai, kurie pristatė Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parką. Jie parodos lankytojams papasakojo apie išskirtinio parko veiklą ir siūlomas paslaugas.

                      Lankytojus žavėjo ir Plungės kultūros centro šokių kolektyvų „Suvartukas“ bei „Hera“ pasirodymai, o pagrindiniu akcentu tapo loterija „Laimėk aktyvų savaitgalį šeimai Plungės krašte!“. Loterija sulaukė didelio pasisekimo, nes prizas - dviejų dienų nemokamų pramogų paketas su ekskursijomis, aplankant žymiausius Plungės miesto ir rajono objektus - pasirodė vertas dėmesio. Laimėtoja burtų kelių paaiškėjo sausio 24 d. Ja tapo Vilniuje gyvenanti ispanė.

                      Visi dalyvavusieji vienbalsiai kartojo, kad pasisekimo sulaukėme, papildėme vieni kitus savo žiniomis ir buvome vieningi. Reprezentuoti savo miestą buvo lengva, kai to ėmėsi kraštą mylintys žmonės.  Daugelis parodos svečių teigė, kad ateityje planuoja aplankyti Plungės miestą ir pasigrožėti juo iš arti. Nuoširdžiai džiaugiamės įvykusiu renginiu ir dėkojame visiems už aktyvų bendradarbiavimą!

Plungės turizmo informacijos centro inf.