Vasario
01 d.

ADVENTUR 2019 kvietė keliauti ir pajusti naujų potyrių


Jau septintus metus iš eilės Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, Vilniuje, vyko tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda ADVENTUR 2019. Per visus šiuos metus ji tapo didžiausiu specializuotu tarptautiniu turizmo renginiu Baltijos šalyse. ADVENTUR iš panašių tarptautinių turizmo parodų išsiskiria unikalia renginių programa ir savo interaktyvumu. Kaip ir kiekvienais metais, parodoje dalyvavo bei Plungės kraštą pristatė gausus būrys Plungės rajono savivaldybės atstovų: Plungės turizmo informacijos centras, Žemaitijos kaimo turizmo asociacija, Žemaitijos turizmo klasteris, Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parkas, Žemaitijos nacionalinio parko direkcija bei Plungės r. savivaldybės viešoji biblioteka.

 

Šiemet pagrindinė parodos tema buvo POTYRIŲ TURIZMAS. Niekam ne paslaptis, kad šiandienis keliautojas tradicines poilsio formas keičia į autentiškus maršrutus ir emocinę patirtį. Parodoje buvo galima atrasti ne tik tradicinių, bet ir naujų, įtraukiančių kelionių pasiūlymų, naujų šalių, maršrutų ir paslaugų.

Šiais metais Plungės stendas kvietė susipažinti su tradicine Užgavėnių švente ir pabrėžė, kad 2019 – ieji paskelbti Žemaitijos metais. Plungės turizmo informacijos centro darbuotojos su gausiu būriu pagalbininkų parodos lankytojus ragino atvykti į mūsų kraštą, pasakojo apie lankytinas vietas, edukacinius užsiėmimus, aktyvias pramogas, dalijo informacinius leidinius. Penktadienį edukacijos metu parodos dalyviams Plungės r. savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai pristatė projektą „Holograminis paveldas: inovacijos bibliotekoje - XIX a. pilaitėje laikrodinėje“ bei parodė sukurtą 3D holograminį turą, kuriame pateikiami holograminiai Plungės dvaro parko gyvūnijos ir augalijos fragmentai. Šeštadienį ansamblis „Platelē“pristatė tradicines Užgavėnes – kaukes ir personažus, Užgavėnių dainas, šokius. Didelio parodos lankytojų dėmesio sulaukė Plungės stende stovėjusi Užgavėnių Morė. O parodos lankytojai buvo raginami pildyti anketas ir dalyvauti loterijoje, kurios pagrindinis prizas – dviejų dienų pramogos Plungės krašte.

Kaip ir kasmet, per iškilmingą parodos atidarymo ceremoniją buvo paskelbti rinkimų „Turizmo sėkmingiausieji 2018“ rezultatai. Dešimčiai pačių sėkmingiausiųjų turizmo „Oskarus“ – „Vėtrunges“ – įteikė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, LR ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius ir turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ direktorius Dalius Morkvėnas. Plungės turizmo informacijos centras kartu su kolegomis iš Vilniaus ir Palangos šiais metais nominuotas kaip Sėkmingiausias 2018 metų turizmo informacijos/lankytojų centras! Visgi sėkmingiausiu centru 2018 metais pripažinta VšĮ „GO Vilnius“.

Pasak „Litexpo“ pateiktos statistikos, parodoje šiais metais dalyvavo 321 dalyvis (2018 metais - 350) iš 19 pasaulio šalių (2018 metais - 30). Parodos lankytojų skaičius šiek tiek sumažėjo ir užfiksuota 29 270 (2018 metais - 33 630).

Dar kartą norime padėkoti visiems, kurie padėjo pristatant Plungės kraštą lankytojams stende: Žemaitijos kaimo turizmo asociacijai, Žemaitijos nacionalinio parko direkcijai, Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parkui, Žemaitijos turizmo klasteriui bei Plungės r. savivaldybės viešajai bibliotekai. Ypatingas dėkui folkloro ansambliui „Platelē“, kuris atnešė tikrai naujų potyrių visiems parodos ADVENTUR 2019 lankytojams bei dalyviams.

Plungės TIC informacija