Tomo Tereko fotografijų paroda

Tomo Tereko fotografijų paroda

Tomas Terekas – fotografas, ilgą laiką kūrė Londone, šiuo metu gyvena Vilniuje. Dalyvavo šiuose projektuose: „Operomanų vasara Neringoje“, „Jauna muzika“, jungtinė fotografų paroda „Mano kiemas“ (Kauno fotografijos galerija) ir tarptautinis „39 – tas Lietuvos fotografų seminaras“, kurio metu vyko konkursas „Fotografuojame Nidą“. Šiame konkurse šis pristatytas mini nuotraukų projektas „FISHEYE“ įvertintas pirmąją vieta. Paroda buvo pristatyta spalio mėn. Kuršių nerijoje Nidos žvejo etnografinėje sodyboje ir Vilniuje bare „Turgus“.

Šių nuotraukų idėja kilo iš plačiai paplitusios minties, jog žuvies atmintis yra 2 min. trukmės. Žuvį sugretinus su turistu, rastas panašumas: turistui panašiai tiek pat užima laiko susipažinti su lankytina vieta ir pasidaryti „selfį“. „FISHEYE“ nuotraukoms sukurti buvo panaudota kompaktinė fotokamera, o nuotraukų formatas – kvadratas. Šios priemonės pasirinktos tam, kad primintų turistines nuotraukas Instagrame. Fotografijose žuvis įkomponuota į centrą, nes lankytina vieta yra ne svarbiausias objektas „selfyje“, o pats turistas. Juoda ir baltos spalvos čia atlieka šią funkciją: pakylėja eilinį turisto „snapshot’ą“ iki meno kūrinio.

  • 2017-01-13  nuo 17:00
2017-01-13 17:00 2017-01-13 17:00 Europe/Vilnius Tomo Tereko fotografijų paroda Tomas Terekas – fotografas, ilgą laiką kūrė Londone, šiuo metu gyvena Vilniuje. Dalyvavo šiuose projektuose: „Operomanų vasara Neringoje“, „Jauna muzika“, jungtinė fotografų paroda „Mano kiemas“ (Kauno fotografijos galerija) ir tarptautinis „39 – tas Lietuvos fotografų... --- //www.visitplunge.lt/renginys/tomo-tereko-fotografiju-paroda/date-20170113/ Plungės kultūros centras, Plungėje