Patirčių turas į Reiskių tyro pelkę

Patirčių turas į Reiskių tyro pelkę

Ar žinote, kur tyvuliuoja ežeras ant kalvos, apsuptas tarsi tundroje augančių, išsiraičiusių pušelių? Kur 8 metrų gylio akivarų apsuptyje namus sau rado pulkai gervių, o kemsynų atokaitoje sirpsta vaivorai?

Kviečiame į unikalų patirčių turą į prie Kulių miestelio esančią Reiskių tyro pelkę, kuri yra didžiausias Žemaitijoje pelkinis kompleksas, užimantis virš 800 ha. Tad Jūsų lauks rytas tarp gausybės akivarų, ežerėlių, išvysite Reiskių ežero "akį", unikalią augaliją ir gyvūniją, pailsėti ir papusryčiauti galėsite aukštesnėse vietose susiformavusiose salose.

Norint čia patekti, reikia keliauti su vietiniais – jie žino kelią ir pirmyn, ir atgal. Pasakojama, kad būtent čia kelio atgal pokario metais dažnai nerasdavo saugumiečiai, girdėję, kad kažkur šioje pelkėje slepiasi partizanai...
Todėl po tundrą primenantį gamtos kampelį Jus lydės patyręs vadovas, papasakosiantis autentiškų vietinių pasakojimų, susijusių su šia vieta.

 

Turistams skirto tako ar apžvalgos bokšto Reiskių tyre nėra. Tad turėkite guminę avalynę.
Šlapynėse aplink akivarus turėsite galimybę eiti su negrimztančiais pelkių batais - taip tyro "akis" galėsite apžiūrėti iš labai arti.

 

SVARBU: įvertinkite savo fizinį pasiruošimą ir sveikatos būklę - turas gan intensyvus, vidutinio sudėtingumo, tad prilygsta neblogai treniruotei.
Būtinai turėkite vandens, galite pasiimti užkandžių, vilkėkite patogią aprangą ir turėkite atsarginius batus, jei vis dėlto sušlaptumėte kojas.

 

Trukmė ~3 val. Kaina asmeniui - 10 eur.

Organizuojama tik nedidelei grupei.

Būtina registracija el. p. kulturosvirene@gmail.com

Tel pasiteirauti: +370 611 14410.

Daugiau informacijos apie ekskursijas Kulių krašte rasite www.kulturosvirene.lt

  • 2023-08-13  09:00 - 12:30
2023-08-13 09:00 2023-08-13 12:30 Europe/Vilnius Patirčių turas į Reiskių tyro pelkę Ar žinote, kur tyvuliuoja ežeras ant kalvos, apsuptas tarsi tundroje augančių, išsiraičiusių pušelių? Kur 8 metrų gylio akivarų apsuptyje namus sau rado pulkai gervių, o kemsynų atokaitoje sirpsta vaivorai? Kviečiame į unikalų patirčių turą į prie Kulių miestelio esančią Reiskių tyro pelkę, kuri yra didžiausias Žemaitijoje pelkinis... --- //www.visitplunge.lt/renginys/patirciu-turas-i-reiskiu-tyro-pelke-1/date-20230813/ Kuliai, Kuliai, Plungės r., Plungė, Plungėje
  • Kaina: 10.00