Festivalis „Gīva Gondinga“

Festivalis „Gīva Gondinga“

09.30 Dieną pradės tradicinis PAŽINTINIS ŽYGIS per Varkalių-Gondingos piliakalnius. (vad. Raimondas Doviltis).
Nuo 12.00 atidaroma KURŠIŲ GENTIES STOVYKLA. Susipažinsime su dalyvaujančiais rekonstrukcijos klubais bei amatais. Žemaičių muziejaus „Alka“ vyr. muziejininkė Irma Kontautienė pristatys knygą „CEKLIO ŽEMĖS PILIŲ LOBIAI“.
12.30 ir 16.30 vyks PAŽINTINĖ EKSKURSIJA su kraštotyrininke Lina Macijauskiene po Gondingos piliakalnio apylinkėse esančius lankytinus objektus.

13.30 KURŠIŲ GENTIES ISTORIJOS PRISTATYMAS. Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras bendradarbiaudamas su klubo PILSOTS nariais vykdė projektą „Baltų kultūros pažinimo skatinimas ir žinomumo apie tarptautinį kultūros kelią „Baltų kelias“ didinimas“, kurio metu sukūrė kuršių genties kostiumų rekonstrukcijas. Šiuos kostiumus bus galima pamatyti renginio metus.
14.30 VILNOS KELIAS NUO AVIES IKI AUDINIO ir TEKSTILĖS AMATŲ DIRBTUVĖLĖS. Kalbėsime apie avių auginimą ir kirpimą, paliesite tikrą avies vilną, Ingrida Šilgalytė parodys kaip ją suverpti verpstuku. Archeologinės tekstilės meistrė papasakos ne tik apie siūlo verpimą ir paruošimą, bet ir parodys kaip galėjo būti audžiama medžiaga kuršių laikais, kaip iš likusių siūlų su adata galima pagaminti kojines, pirštines ir kitą smulkiąją tekstilę. Juostų audėja Birutė Račkaitienė mokys norinčius austi juostas. Pilsots klubo siuvėja Irma Šaltytė-Šimkienė parodys gražiausias siūles ir puikiausius savo siūtus kostiumus. Visus norinčius paklausyti, pažiūrėti ir tuo labiau - išmokti - kviečiame atvykti ir drąsiai prieiti prie tekstilės dirbtuvių festivalyje. Visos meistrės tik ir lauks jūsų klausimų ir noro mokytis.
15.00 ISTORINĖS KARYBOS PRISTATYMAS
18.00 Baltiško metalo grupės ŪKANOSE koncertas

Viso renginio metu piliakalnyje įsikūrusioje kuršių genties stovykloje veiks karybos ir buities rekonstrukcijų ekspozicija, gyvai demonstruojami amatai, vietos bendruomenės LIEPUPĖ edukacinė erdvė, iečių ir kirvių svaidymas bei kitos pramogos.

  • 2022-07-16  12:00 - 01:00
2022-07-16 12:00 2022-07-17 01:00 Europe/Vilnius Festivalis „Gīva Gondinga“ 09.30 Dieną pradės tradicinis PAŽINTINIS ŽYGIS per Varkalių-Gondingos piliakalnius. (vad. Raimondas Doviltis). Nuo 12.00 atidaroma KURŠIŲ GENTIES STOVYKLA. Susipažinsime su dalyvaujančiais rekonstrukcijos klubais bei amatais. Žemaičių muziejaus „Alka“ vyr. muziejininkė Irma Kontautienė pristatys knygą „CEKLIO ŽEMĖS... --- //www.visitplunge.lt/renginys/festivalis-giva-gondinga/date-20220716/ Gandingos piliakalnis, Gandingos Piliakalnio g., Gandingos k., Plungės r., Plungėje