Rugpjūčio
23 d.

Įspūdingas dvarų kelias Rokiškyje....


Šių metų rugpjūčio 22 dieną buvo organizuojama kelionė į Rokiškį pas partnerius pagal Lat-Lit projekto "AttractiveFORyou". Plungės turizmo atstovai ir turizmo paslaugų teikėjai susipažino su Rokiškio dvarais, gastronominių patiekalų skoniu, keitėmės gerąją patirtimi.

Kelionės metu aplankytas Gačionių dvaras. Viešėjome autentiškoje aplinkoje pas baroną Rozeną. Ramybe, autentiškumu ir estetika dvelkiančią Gačionių dvaro sodybą atgaivino tris šimtmečius ją valdžiusios baronų Rozenų giminės palikuonis Piotras Rozenas. Jie bene vieninteliai Lietuvoje savo giminės dvarą prikėlė iš griuvėsių – dvarvietei suteikė antrąjį gyvenimą ir rūmų duris bei istoriją atvėrė visuomenei.

Taip pat aplankėme vis labiau turistų atrandamą Ilzenbergo dvarą. Savo grožiu, ramybe ir nepaliesta gamta garsėjantis dvaras skaičiuoja daugiau nei penkis šimtmečius ir yra tikras istorijos lobynas. Dvaro teritorijoje galima rasti 90 metrų tiltą, jungiantį Ilzenbergo parko pakrantę ir Meilės salą. Tik atvažiavus į dvarą ir vaikščiojant su vietiniu gidu, galima sužinoti, kodėl minėta sala yra „Meilės“ ir kokia graži legenda sklando apie šią salą.

Rokiškio miestas garsėja savo dvarais ir vienas iš garsiausių yra Rokiškio dvaras. Šiame dvare galima ne tik pajausti senovės dvasią bei pasigrožėti pačiu dvaru ir jo aplinka, bet ir sužinoti daug naujo apie kadaise vykusį dvaro gyvenimą. Apsilankius čia, galima sužinoti, kas sieja Rokiškį ir Platelius.... Labiausiai Rokiškis ir dvaras suklestėjo XVIII a. pab., kai dvaro savininku tapo Ignotas Tyzenhauzas. Jis atnaujino dvarą, įsakė pastatyti naujus klasicizmo stiliaus dvaro rūmus, o jų šonuose akmens mūro oficinas bei kitus pastatus. Taip pat buvo apsodintas parkas, iškasti tvenkiniai, pertvarkyta Rokiškio senamiesčio aikštė. Visi aikštės pakraščiuose stovintys namai turėjo būti klasicizmo stiliaus. To buvo siekiama, todėl Rokiškis gali pasigirti tokiu išskirtiniu ir ypatingu senamiesčiu.

Charizmatiškas vietinis gidas Evaldas mūsų kelionės dalyviams parodė Šv. apaštalo Mato bažnyčią, papasakojo apie įspūdingą vidaus interjero elementų istoriją, teko nusileisti ir į paslaptinguosius bažnyčios požemius.

Kiekviena kelionė mus praturtina: susipažįstame su kito regiono istorija, kultūra bei papročiais. Tad ir iš šios organizuotos kelionės visi grįžome praturtėję žiniomis, naujomis idėjomis bei naujais draugais.

Už šio straipsnio turinį atsako projekto partneriai. Ši informacija neturi būti laikoma Europos Sąjungos oficialia nuomone.

Projektas įgyvendinamas gavus Europos sąjungos paramą.

Bendras projekto biudžetas – 471 234,47 Eurai, iš kurių Europos regioninio plėtros fondo (2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos) skirtos lėšos – 400 549,29 Eur.,projekto partnerių lėšos - 70 685,18 eurai.

Plungės savivaldybės administracijai tenkanti projekto lėšų suma – 169 568 Eur., iš jų Europos regioninio plėtros fondo parama – 144 132, 80 Eur., Plungės rajono savivaldybės biudžeto lėšos – 25 435,20 Eur.

 

Plungės turizmo informacijoscentro informacija